Košarkaši naše gimnazije srebrni na državnom natjecanju!

Autor: Ivan Švaganović, 10. 3. 2020.

I ove godine naša muška košarkaška ekipa ostvarila je plasman na državno natjecanje koje je održano u Zadru od 8. do 10. ožujka. U grupnoj fazi dočekale su ih ekipe iz Križevaca i Čakovca s kojima dečki nisu imali neki većih problema te su time prošli u daljnju fazu natjecanja. U borbi za polufinale susreli su se s domaćinima samog natjecanja, ekipom iz Zadra. Iako su naši košarkaši od samog početka uvjerljivo vodili, utakmica je bila daleko od gotove. U napetoj završnici Vinkovčani su izvukli pobjedu nad domaćinima. U polufinalu ih je dočekala ekipa iz Krapine. Naši košarkaši su opet utakmicu otvorili popriličnim vodstvom koje je prevagnulo i u krajnjem rezultatu. U samom finalu, najboljoj i najnapetijoj utakmici naši gimnazijalci su opet sjajno otvorili utakmicu protiv dotadašnjih favorita, odnosno Športske gimnazije Zagreb i time zavrjedili naklonost mnogobrojnih miljenika košarke koji su prisustovali ovom susretu. No, s vremenom su se košarkaši iz Zagreba polako vraćali te čak i poveli u trećoj četvrtini. Naši su se gimanzijalci uspjeli vratiti u utakmicu ostvarivši produžetke sjajnim pogotkom Petra Tomića. I u dalje napetoj utakmici, naši su košarkaši ipak nes(p)retno izgubili 4 razlike. Velike zahvale prof. Buhaču radi sjajnog vodstva, krenuvši od fizičke spreme do psihičke potpore.

Patrik Cindrić 4d

30.10.2020. 17:01
INFO Najava radova – Iskon, Optima – Osjecko-baranjska zupanija – 02.11.2020.
Postovani, CARNET NOC je zaprimio obavijest o radovima u mrezi pruzatelja usluge Iskona i Optime, koji ce se odvijati 02.11.2020. od 15:00 do 23:00 sati. Uslijed radova ocekuju se povremeni ... The post INFO Najava radova – Iskon, Optima – Osjecko-baranjska zupanija – 02.11.2020. appeared first on CARNET .

30.10.2020. 10:51
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave nacionalne licence za alat za korištenje digitalnih materijala za nastavnike i za učenike u sklopu II. faze programa ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

29.10.2020. 13:18
CUC stavlja naglasak na digitalnu transformaciju i AI u obrazovanju
CARNET-ova konferencija za korisnike (CUC) pod nazivom ,,Izazov prihvaćen!" održat će se 22. godinu zaredom, ovaj put u cijelosti u online formatu. Zbog trenutne situacije izazvane koronavirusom sudionici će, od ... The post CUC stavlja naglasak na digitalnu transformaciju i AI u obrazovanju appeared first on CARNET .

Gimnazija Matije Antuna Reljkovića Vinkovci / Trg bana Josipa Šokčevića br. 1, HR-32100 Vinkovci / gimnazija-mareljkovica-vk.skole.hr / ured@gimnazija-mareljkovica-vk.skole.hr