Humanitarna radionica izrade sapuna u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci

Autor: Ivan Švaganović, 19. 12. 2019.

Škola je mjesto učenja i odgajanja, a odgajati mlade i usmjeravati ih da prihvaćaju različitosti, pruže podršku i pomoć potrebitima jest ulog u budućnost. Različitim aktivnostima u suradnji s različitim ustanovama obogaćuju se školski odgojni sadržaji te se na taj način ostvaruju za učenike bitne odgojne zadaće.
Učenici izborne nastave kemije naše škole sudjelovali su 10. i 11. prosinca 2019. u provođenju humanitarne radionice izrade sapuna u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci povodom obilježavanja Adventa.

Kompletan izvještaj i galeriju fotografija pogledajte klikom na [više].

Kao i svake godine, nastojali su pomoći onima kojima je to najpotrebnije, prvenstveno potrebitim učenicima naše škole i županije. Osim što su pokazali svoje umijeće prilikom izrade sapuna, naučili su i kako ih sami mogu načiniti. Upoznali su kemiju na jedan drugačiji i poseban način, naučili su nešto novo, učinili dobro djelo i zabavili se. U okviru Božićnog sajma su prezentirali i prodavali sapune u humanitarne svrhe. Bilo je uživanje gledati kako razigrana mladost svoju toplinu, entuzijazam, kreativnost i ljubav nesebično daruje onima u potrebi. Ovo je potvrda da je danas puno onih koji u blagdansko vrijeme daruju skromno i od srca. Ove su nam radionice pokazale vrijednost i ljepotu zajedništva, potpore, nesebičnosti, razumijevanja i otvorenosti prema drugima. Nadamo se da smo u ozračju pozitivne energije i humanosti uspjeli podijeliti radost Božića ukazujući na prave vrijednosti.

Melita Barić Tominac

14.01.2021. 16:24
Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu aplikacije za upravljanje školskom mrežom. Prethodno savjetovanje objavljeno je 13. siječnja 2021., a rok za ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava aplikacije za upravljanje školskom mrežom appeared first on CARNET .

13.01.2021. 10:12
Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama)
Hrvatska akademska i istraživačka mreža-CARNET objavila je prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima za nabavu sustava za korisnike – CARNET gama. Prethodno savjetovanje objavljeno je 11. siječnja 2021., a rok ... The post Prethodno savjetovanje – Nabava sustava za korisnike (CARNET gama) appeared first on CARNET .

Gimnazija Matije Antuna Reljkovića Vinkovci / Trg bana Josipa Šokčevića br. 1, HR-32100 Vinkovci / gimnazija-mareljkovica-vk.skole.hr / ured@gimnazija-mareljkovica-vk.skole.hr