Humanitarna radionica izrade sapuna u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci

Autor: Ivan Švaganović, 19. 12. 2019.

Škola je mjesto učenja i odgajanja, a odgajati mlade i usmjeravati ih da prihvaćaju različitosti, pruže podršku i pomoć potrebitima jest ulog u budućnost. Različitim aktivnostima u suradnji s različitim ustanovama obogaćuju se školski odgojni sadržaji te se na taj način ostvaruju za učenike bitne odgojne zadaće.
Učenici izborne nastave kemije naše škole sudjelovali su 10. i 11. prosinca 2019. u provođenju humanitarne radionice izrade sapuna u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci povodom obilježavanja Adventa.

Kompletan izvještaj i galeriju fotografija pogledajte klikom na [više].

Kao i svake godine, nastojali su pomoći onima kojima je to najpotrebnije, prvenstveno potrebitim učenicima naše škole i županije. Osim što su pokazali svoje umijeće prilikom izrade sapuna, naučili su i kako ih sami mogu načiniti. Upoznali su kemiju na jedan drugačiji i poseban način, naučili su nešto novo, učinili dobro djelo i zabavili se. U okviru Božićnog sajma su prezentirali i prodavali sapune u humanitarne svrhe. Bilo je uživanje gledati kako razigrana mladost svoju toplinu, entuzijazam, kreativnost i ljubav nesebično daruje onima u potrebi. Ovo je potvrda da je danas puno onih koji u blagdansko vrijeme daruju skromno i od srca. Ove su nam radionice pokazale vrijednost i ljepotu zajedništva, potpore, nesebičnosti, razumijevanja i otvorenosti prema drugima. Nadamo se da smo u ozračju pozitivne energije i humanosti uspjeli podijeliti radost Božića ukazujući na prave vrijednosti.

Melita Barić Tominac

30.10.2020. 17:01
INFO Najava radova – Iskon, Optima – Osjecko-baranjska zupanija – 02.11.2020.
Postovani, CARNET NOC je zaprimio obavijest o radovima u mrezi pruzatelja usluge Iskona i Optime, koji ce se odvijati 02.11.2020. od 15:00 do 23:00 sati. Uslijed radova ocekuju se povremeni ... The post INFO Najava radova – Iskon, Optima – Osjecko-baranjska zupanija – 02.11.2020. appeared first on CARNET .

30.10.2020. 10:51
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave nacionalne licence za alat za korištenje digitalnih materijala za nastavnike i za učenike u sklopu II. faze programa ... The post Istraživanje tržišta – poziv na sastanak appeared first on CARNET .

29.10.2020. 13:18
CUC stavlja naglasak na digitalnu transformaciju i AI u obrazovanju
CARNET-ova konferencija za korisnike (CUC) pod nazivom ,,Izazov prihvaćen!" održat će se 22. godinu zaredom, ovaj put u cijelosti u online formatu. Zbog trenutne situacije izazvane koronavirusom sudionici će, od ... The post CUC stavlja naglasak na digitalnu transformaciju i AI u obrazovanju appeared first on CARNET .

Gimnazija Matije Antuna Reljkovića Vinkovci / Trg bana Josipa Šokčevića br. 1, HR-32100 Vinkovci / gimnazija-mareljkovica-vk.skole.hr / ured@gimnazija-mareljkovica-vk.skole.hr