Humanitarna radionica izrade sapuna u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci

Autor: Ivan Švaganović, 19. 12. 2019.

Škola je mjesto učenja i odgajanja, a odgajati mlade i usmjeravati ih da prihvaćaju različitosti, pruže podršku i pomoć potrebitima jest ulog u budućnost. Različitim aktivnostima u suradnji s različitim ustanovama obogaćuju se školski odgojni sadržaji te se na taj način ostvaruju za učenike bitne odgojne zadaće.
Učenici izborne nastave kemije naše škole sudjelovali su 10. i 11. prosinca 2019. u provođenju humanitarne radionice izrade sapuna u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci povodom obilježavanja Adventa.

Kompletan izvještaj i galeriju fotografija pogledajte klikom na [više].

Kao i svake godine, nastojali su pomoći onima kojima je to najpotrebnije, prvenstveno potrebitim učenicima naše škole i županije. Osim što su pokazali svoje umijeće prilikom izrade sapuna, naučili su i kako ih sami mogu načiniti. Upoznali su kemiju na jedan drugačiji i poseban način, naučili su nešto novo, učinili dobro djelo i zabavili se. U okviru Božićnog sajma su prezentirali i prodavali sapune u humanitarne svrhe. Bilo je uživanje gledati kako razigrana mladost svoju toplinu, entuzijazam, kreativnost i ljubav nesebično daruje onima u potrebi. Ovo je potvrda da je danas puno onih koji u blagdansko vrijeme daruju skromno i od srca. Ove su nam radionice pokazale vrijednost i ljepotu zajedništva, potpore, nesebičnosti, razumijevanja i otvorenosti prema drugima. Nadamo se da smo u ozračju pozitivne energije i humanosti uspjeli podijeliti radost Božića ukazujući na prave vrijednosti.

Melita Barić Tominac

11.08.2020. 06:04
INFO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 11.8.2020.
Postovani, Dobili smo informaciju kako je u mrezi operatora Odasiljaci i veze doslo do prekida optickog kabla te kako se radi na sanaciji. Za sad nemamo procjenu u kojem roku ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 11.8.2020. appeared first on CARNET .

11.08.2020. 06:04
HITNO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 11.8.2020.
Postovani, Danas od oko 5:10 sati je doslo do prekida mrezne povezanosti na podrucju Zadarske zupanije. Radimo na rjesavanju navedenog prekida. S postovanjem, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 11.8.2020. appeared first on CARNET .

03.08.2020. 10:29
Demo testiranje opreme za školske djelatnike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi demo testiranje opreme za školske djelatnike u sklopu otvorenog postupka javne nabave ,,Nabava opreme za školske djelatnike - faza 2 u sklopu ... The post Demo testiranje opreme za školske djelatnike appeared first on CARNET .

Gimnazija Matije Antuna Reljkovića Vinkovci / Trg bana Josipa Šokčevića br. 1, HR-32100 Vinkovci / gimnazija-mareljkovica-vk.skole.hr / ured@gimnazija-mareljkovica-vk.skole.hr